FIPZ

فدراسیون پهلوانی

حمایت از کالای ایرانی
  نتایج و رده بندی مسابقات
  کرمان قهرمان سومین دوره لیگ برتر ورزشهای زورخانه ای
 
 

کرمان قهرمان سومین دوره لیگ برتر ورزشهای زورخانه ای

هفته پنجم و پایانی لیگ برتر ورزشهای زورخانه ای در حالی به پایان رسید که در پایان هفته پیشین ، تیم صنعت ذغال کرمان به قهرمانی زود هنگام لیگ سوم دست یافته بود .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون : کرمان که تیم منسجمی را راهی این مسابقات کرده بود بعد از غلبه بر کلیه حریفان با کسب 8 امتیاز مقتدرانه بر سکوی نخست تکیه زد .

بدین ترتیب هفته پنجم لیگ که به میزبانی فارس و در زورخانه بزرگ شهر شیراز برگزار شد جدال میزبان و تیم پیام برای کسب عنوان نایب قهرمانی لیگ بود که این مسابقه حساس با امتیاز 270 بر 252 به نفع باستانی کاران پیام به پایان رسید و تیم پیام توانست عنوان نایب قهرمان سومین دوره مسابقات لیگ برتر را از آن خود کند ، تیم فارس هم که فقط از ورزشکاران بومی استان بهره می برد با مربیگری علیرضا صغیر عنوان سومی لیگ را از آن خود کرد .

در پایان هفته پنجم کمیته مربیان علیرضا صغیر را به عنوان مربی برتر لیگ سوم انتخاب نمود .

مراسم اختتامیه با حضور علیرضا صفارزاده ( رئیس فدراسیون ) ، فرهاد طلوع کیان ( دبیر فدراسیون ) ، معاونین اداره کل تربیت بدنی استان فارس و تنی چند از پیشکسوتان ورزش زورخانه ای برگزار شد و کاپ قهرمانی به سرپرست تیم صنعت ذغال سنگ کرمان اهداء شد .

از ویژگی های بارز سومین دوره لیگ برتر ورزش زورخانه ای ، پخش زنده و مستقیم سه هفته از بازیها توسط شبکه 3 سیما بود که به شدت مورد استقبال خانواده ورزش باستانی و نیز عموم علاقه مندان سراسر کشور گردید.

جدول کامل مسابقات به شرح ذیل می باشد :
 
 

مقام

نام تیم

بازی

برد

امتیاز تیمی

1

صنعت ذغال کرمان

4

4

8

2

پیام

4

3

6

3

فارس

4

2

4

4

اصفهان

4

1

2

5

شهدای کردستان

2

-

-