نتایج و رده بندی مسابقات


مسابقات کشتی پهلوانی (جام غدیر1391)

پس از پیکار سنگین وزنهای کشتی پهلوانی در 27 آبان 1391

جابر صادق زاده، پهلوان ایران شد

بازوبند پهلوانی به مازندران خواهد رفت


ˈجابر صادق زادهˈجوان بسیجی استان مازندران در دیدار پایانی مسابقه های کشتی پهلوانی قهرمانی سنگین وزنهای ایران با روی پل بردن ˈامین رشید لمیرˈ از استان خراسان رضوی (پهلوان کشور در سالهای 1380 و 1387)، عنوان پهلوان کشور در سال 1391 را به خود اختصاص داد.

به گزارش دلیرستان (پایگاه خبری ورزش پهلوانی و زورخانه ای ) به نقل از روابط عمومی فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای کشور، 3 دقیقه وقت نخست این مسابقه با نتیجه یک بر صفر به سود رشید لمیر به پایان رسید اما در3 دقیقه دوم، صادق زاده با خاک کردن حریف، جمع امتیازات را یک بر یک مساوی کرد.

در آخرین ثانیه های وقت دوم، صادق زاده بار دیگر حریف خود را خاک کرد و سپس روی پل برد تا با ضربه فنی به برتری دست یابد.

رشید لمیر پس از این دیدار، چهار گوشه تشک را بوسید تا با دنیای کشتی پهلوانی وداع کند.

صادق زاده نیز در پایان این دیدار اجازه نداد داور به طور کامل دست وی را بالا ببرد و سپس رشیدلمیر را روی شانه های خود به بیرون از تشک برد.

گفتنی است جابر صادق زاده از کشتی گیران خوش نام مازندرانی است که مدال طلای مسابقه های کشتی آزاد قهرمانی جوانان زیر 20 سال جهان در سال 2011 را در کارنامه خود دارد که پس از کسب عنوان قهرمانی کشتی پهلوانی 90+ کیلوگرم در آبان ماه 1391 بازوبند پهلوانی ایران را به مازندران خواهد برد.

شایان ذکر است پهلوان سال 1391 از آزادکارانی است که قبل از این نیز سابقه حضور در مسابقات کشتی پهلوانی جوانان و نوجوانان کشور را دارا بوده است .

و ˈپهلوان امین رشید لمیرˈ نیز از استادان دانشگاه و نوه دختری مرحوم پهلوان ˈیعقوبعلی شورورزیˈ پهلوان نامی ایران است.