FIPZ

فدراسیون پهلوانی

حمایت از کالای ایرانی
تاریخ 1401/05/12         ساعت 12:10:08     گروه خبری اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

آیین عزاداری پهلوانان در گود مقدس زورخانه برگزار گردید.
تصویر

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی، این آیین ویژه به مناسبت فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش با حضور دکترمهرعلی باران چشمه رییس فدراسیون، دکتراحمد راستینه رییس کمیته ورزش مجلس،  حجت‌الاسلام والمسلمین علی احدی مدیرکل دفتر فرهنگی وزارت ورزش و جوانان، محمدی انارکی شهردار منطقه 22 تهران، سرهنگ سیدجعفر موسوی مدیر مجموعه فرهنگی ورزشی غدیر ناجا، پهلوانان محمدرضا توپچی و امین رشیدلمیر، پیشکسوتان، ورزشکاران و قهرمانان ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی و ... برگزار گردید.

اجرای آیین های ورزش زورخانه ای، نوحه خوانی و مرثیه سرایی توسط مرشدان تیم ورزشکاران پهلوانک های ایران زمین و همنوایی و عزاداری حاضرین در این جلسه از اصلی ترین بخش های این برنامه بود.

در ادامه این مراسم از اعضای تیم پهلوانک های ایران زمین به عنوان نایب قهرمان فصل سوم مسابقه استعدادیابی و تلویزیونی عصر جدید تجلیل به عمل آمد و از عوامل برنامه های تلویزیونی عصرجدید و برنامه پهلوون که در جهت توسعه و ترویج ورزش های زورخانه ای نقش تاثیرگذاری را ایفا نمودند تقدیر به عمل اکد.

گفتنی است با پیگیری های فدراسیون و حمایت های مسوولین صدا وسیما، جریان این رویداد از طریق شبکه ورزش سیما به صورت زنده برای علاقمندان به این رشته ملی و تاریخی انعکاس داده شد.