FIPZ

فدراسیون پهلوانی

حمایت از کالای ایرانی
تاریخ 1402/08/24         ساعت 19:06:42     گروه خبری اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

نخستین همایش علمی ورزش زورخانه‌ای، کشتی پهلوانی و هنر مرشدی با حضور وزیر ورزش و جوانان در آیین افتتاحیه آن برگزار شد.
تصویر

به گزارش روابط عمومی فدراسیون زورخانه ای و کشتی پهلوانی، در پنل اول این همایش دکترسیدمحمد بطحایی با موضوع اخلاق مداری در ورزش زورخانه ای، دکترعباسعلی گائینی با موضوع فیزیولوژی ورزش زورخانه ای، دکترسیدمحمدکاظم واعظ موسوی با موضوع کدام ورزش اخلاق را بهتر می کند؟، دکتر بهزاد هدهدی با موضوع سرچشمه های فرهنگی و تاریخی ورزش زورخانه ای و دکترحسین اکبری یزدی با موضوع بررسی سند راهبردی توسعه ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی به ایراد سخنان خود پرداختند.

در دومین پنل این همایش علمی  دکترصادق ستاری فرد در رابطه با طرح شهید طوقانی در مدارس کشور با رویکرد ورزش زورخانه ای، دکترر صالح رفیعی با موضوع ورزش زورخانه ای و کودکان، دکترمحمدحسین علیزاده با موضوع آسیب های ورزشیو اختلالات اسکلتی عضلانی ورزشکاران زورخانه ای و کشتی پهلوانی، دکتر محمدرضا کردی با موضوع اصول تغذیه ورزشکاران زورخانه ای و دکتر حسین زارهیان با موضوع رزش اایران از قهرمانی تا پهلوانی، سخنرانی کردند.

 در پنلل سوم نیز نشست رییس و هیات رییسه فدراسیون با موضوع چالش ها و راهکارهای توسعه ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی، سخنرانی دکتر گللفام شریفی با موضوع پیشگیری و درمان بیماریهای شایع در میان مرشدان زورخانه بر اساس دانش بومی، سخنرانی اقای علیرضا حجتی باا موضوع هنر مرشدی در ایران، سخنرانی آقای محمود بریمی با موضوع مدل سازی موانع توسعه ورزش باستانی و زورخانه ای استان خوستان با رویکرد ساختاری تفسیری برگزار شد.

گفتنی است در این همایش 2 کارگاه با عناوین اصول علم تمرین ورزش زورخانه ای و پیشگیری از آسیب های ورزش زورخانه ای کشتی پهلوانی و هنر مرشدی با مدیریت دکتر مهدی بیاتی و دکتر حسن صادقی برگزار گردید.

این همایش با هدف ارائه مقالات تخصصی در محورهای مذکور (با رویکرد ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی) و فراهم‌سازی بستری جهت بحث و بررسی پیرامون چالش‌ها و مسائل روز این رشته ورزشی از سوی متخصصان و جامعه علمی برگزار شد. همچنین، فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در نظر دارد به‌صورت ویژه از تحقیقات پژوهشگران در موضوعات مرتبط با این رشته، حمایت (مادی و معنوی) به عمل آورد.

رونمایی از سند راهبردی توسعه ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی توسط وزیر ورزش و جوانان، قرائت بیانیه محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه و امضاء آن توسط وزیر ورزش و دیگر مسوولین به نمایندگی از جامعه بزرگ ورزش کشور، تجلیل از وزیر ورزش و جوانان به عنوان مروج فرهنگ پهلوانی توسط دکتر باران چشمه رییس فدراسیون، اجرای آیین های زورخانه ای توسط تیم جوانان هیئت استان البرز و ... از دیگر برنامه های این همایش بود.