FIPZ

فدراسیون پهلوانی

حمایت از کالای ایرانی
تاریخ 1402/09/14         ساعت 08:20:35     گروه خبری اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

مدیرکل دفتر امور بین‌الملل وزارت ورزش و جوانان گفت: در راستای توسعه دیپلماسی ورزشی و بسط سیاست‌های همکاری منطقه‌ای دولت سیزدهم ظرف هفته آتی تفاهم‌نامه‌ای بین دو کشور ایران و سوریه منعقد می‌شود.
تصویر

به گزارش روابط عمومی فدراسیون زورخانه ای و کشتی پهلوانی به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمدحسن تقی‌زاده اظهار داشت: با توجه به ظرفیت بسیار خوبی که کشورمان در حوزه ورزش قهرمانی، پزشکی ورزشی، کمپهای متنوع اقلیمی ورزشی، صنایع و تجهیزات ورزشی دارد گزینه مناسبی برای کشورهای منطقه جهت توسعه روابط ورزشی بشمار می‌آید.

مدیرکل امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان گفت: یکی دیگر از مواردی که قصد داریم با طرف سوری کار کنیم توسعه ورزش زورخانه ای است و با توجه به زمینه های مشترک فرهنگی می توان از این ظرفیت بخوبی استفاده کرد.

تقی‌زاده افزود: همچنین برای توسعه زیرساخت‌های ورزشی به طرف سوری پیشنهاد دادیم که مورد استقبال قرار گرفت. با توجه به اینکه کشورمان یکی از پیشروان پزشکی ورزشی و مبارزه با دوپینگ در منطقه است در این خصوص نیز می توانیم از این ظرفیت برای توسعه ورزش مخصوصا در بعد قهرمانی یاریگر  ورزش سوریه باشیم.