FIPZ

فدراسیون پهلوانی

حمایت از کالای ایرانی
تاریخ 1402/09/19         ساعت 13:49:41     گروه خبری اخبار فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای

آیین های ورزش زورخانه ای ایران در جشنواره بین المللی تئاتر و موسیقی کارتاژ تونس اجرا شد.
تصویر

به گزارش روابط عمومی فدراسیون زورخانه ای و کشتی پهلوانی، جشنواره کارتاژ  یکی از معتبرترین جشنواره‌های مهم سینمایی جهان عرب شناخته می‌شود که ورزشکاران زورخانه ای با اجرای زیبای خود لحظاتی به یادماندنی برای حضار در اولین و مهم‌ترین جشنواره فیلم در آفریقای شمالی را رقم زدند.

 هادی آجیلی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور تونس گفت: در مراسم افتتاحیه این جشنواره ورزشکاران زورخانه ای به عنوان نماینده ورزش ایران از فدراسیون زورخانه ای به معرفی و نمایش آیین های این رشته اصیل و ایرانی پرداختند که مورد تشویق و تحسین بسیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به تاکید مقام معظم رهبری بر اهمیت و جایگاه ورزش زورخانه‌ای و ترویج مرام پهلوانی اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب فرمودند این ورزش کاری نیک و ارزشمندی است که هر چه برای ضرب زورخانه‌ای تبلیغ کنیم، ناچیز است. اگر می‌خواهیم در ورزش به جایی برسیم و مرام پهلوانی را دوباره در ورزش زنده کنیم و پاکی را به ورزش برگردانیم باید از ورزش باستانی شروع کنیم.

در این جشنواره که ۴۰ سال از برگزاری اولین دوره این رویداد می گذرد و امسال شاهد برگزاری بیست و هشتمین دوره آن بودیم، ۱۱۰ گروه هنری از ۲۸ کشور جهان همچون روسیه، فرانسه، استرالیا و آمریکا از یازدهم تا نوزدهم آذر ماه در این رویداد حضور داشتند.